Kozmetik Danışmanlık

Kozmetik üretimi kadar bu süreçte izlenecek yolda bir o kadar önemlidir. Gözen Kimya sektörde ki üretimden pazarlamaya kadar olan tüm süreçlerdeki deneyimi Kozmetik Danışmanlık hizmeti altında topluyor.

Piyasaya çıkarılacak ürün seçimi, ambalaj seçimi, etiket yazıları, gerekli testlerin yaptırılması ve takibi, etiket ve kutu tasarımları, sağlık bakanlığı ürün dosyalarının hazırlanması, sağlık bakanlığı ürün bildirimleri, sağlık bakanlığı ürün takibi, güncel mevzuata uygunluğun sağlanması gibi temel ve hayati önem taşıyan tüm detaylarda tecrübeyle yanınızdayız.

Kozmetik oldukça hareketli bir sektör bu sektörde yer alabilmek ve yerini sağlamlaştırabilmek sadece buna uyum sağlayan markalar tarafından mümkün olmakta. Bu hız ve sürekliliğin yanında yasal mevzuatlarda söz konusu. Sürekli güncellenen yasal uygulamaların takip edilmesi gerekmekte. Sağlık bakanlığının Sorumlu Teknik Eleman çalıştırılmasını zorunlu kılmasının temelinde yatan aslında tüm bunlardır.

Kozmetik Yönetmeliği Madde 13 e göre — Üreticinin, uygun seviyede profesyonel yeterliğe ve gerekli tecrübeye sahip bir sorumlu teknik eleman ( Kozmetik Mesul Müdür ) bulundurması gerekir. Üretici bu maddenin ikinci fıkrasında belirtilen şartları taşıyorsa sorumlu teknik elemanlık görevini kendisi üstlenebilir.”

Bu şartlar altında Sorumlu Teknik Eleman hizmeti dahil tüm kozmetik danışmanlık hizmeti baştan uca, tüm süreçlerinizde yardımcı olacak bir hizmet olarak size sunuyoruz. Detaylı bilgi ve görüşme için bilgi@gozenkimya.com adresine mail atabilirsiniz, 0532 432 21 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ve ya iletişim sayfamızda formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler: , , ,